Tárolás:
Száraz helyen, raklapon fóliázva tárolható; felhasználható a gyártástól számított 12 hónapig.
Veszélyességi előírások:
Az 1907/2006 számú (2006. XII.18.) EU Parlamenti és Európa Tanácsi határozat (II. sz. melléklet, 31. pontja) szerint a részletes veszélyességi besorolást a termék biztonsági adatlapja tartalmazza. A biztonsági adatlap letölthető a www.baumit.hu honlapról, vagy a gyártótól igényelhető.
Alapfelület:
Az alap legyen száraz, jó teherbíró- és egyenletes nedvszívóképességű, fagy-, por-, sókivirágzás- és laza részektől mentes. Nem lehet víztaszító. Legfontosabb alapfeltétel a falazatoknál a zárt fuga.
Keverés:
A Baumit UniPutz vakolatot habarcsládában kézzel, vagy az építkezéseknél általában használatos szabadesésű keverőben kb. 5,6 liter víz hozzáadásával kell megkeverni (keverési idő: 5 perc). Mindig egész zsákokat keverjünk egyszerre.
Felhordás:
A habarcsot kőműveskanállal vagy simítóval lehet felhordani. Igény szerint a kötés kezdete után egy alkalmas simítóval (pl. polisztirol) bedörzsöljük.
A feldolgozás, (keverés, felhordás, kidörzsölés stb.) és a kötés ideje alatt az alapfelület, a feldolgozott anyag valamint a levegő hőmérséklete nem lehet +5 °C-nál alacsonyabb. Az átlagosnál magasabb páratartalom illetve a +5 °C-nál alacsonyabb hőmérséklet esetén a kötési idő jelentősen meghosszabbodhat. Ha a kötés megtörténte előtt a felületet nedvesség éri (pl. hajnali páralecsapódás, eső stb. …) vagy a felhordott réteget az alapfelület felől jelentős páraterhelés éri, akkor a kötés akár le is állhat, s az anyagban vándorló pára ill. nedvesség kioldhatja a friss felület kötő- és adalékanyagait. Az előírt várakozási idők be nem tartása esetén a felhordott anyag mögött rekedt nedvesség a kész felületet súlyosan károsíthatja, bizonyos esetekben akár hosszabb idő eltelte után. A frissen vakolt felületet 2 napig nedvesen kell tartani. Nem szabad közvetlen sugárzó hőhatásnak kitenni. Ha fűtőkészüléket használunk, különösen gázkészülék használata esetén, ügyeljünk az alapos szellőztetésre (szükséges a mész megfelelő karbonátosodása miatt). A felületet direkt napsütéstől, erős széltől és az esőtől óvni kell (pl. állványvédő háló használatával. Ellenkező esetben az anyag még a kötés befejeződése előtt elveszíti a kötéshez szükséges víztartalmát, s így a kötés csak részlegesen vagy egyáltalán nem következik be.)
Gépészeti hornyokat, nagyobb falazatfugákat, lyukakat stb. megfelelő mészcement habarccsal (pl. UniPutz) tömítsük. Ezeken a helyeken valamint eltérő építőanyagok találkozásánál használjunk erősítő hálót (pl. Baumit Vakolaterősítő háló) a falazat gyártójának előírása szerint.
A vakolatban elhelyezett erősítés ugyan nem küszöböli ki teljes biztonsággal a repedések képződésének lehetőségét, de annak kockázatát jelentősen csökkenti. Csak tiszta – pl. vezetékes – vizet használjunk. Bármilyen egyéb adalékszer, idegen anyag hozzákeverése tilos! Minden további réteg felhordása előtt vakolatcentiméterenként 10 nap várakozási időt tartsunk. A kerámiaburkolat ragasztása előtt a felületet nem szabad kidörzsölni.